Vybrat návrháře 
LIBĚNA ROCHOVÁ – STUD...
LIBĚNA ROCHOVÁ – STUDIO LR
Kontakt:

studio@libenarochova.cz


www:

Sociální sítě:

Popis:

Liběna Rochová je jednou z významných českých oděvních designérek. Zaměřuje se na volnou a individuální tvorbu, jež se opírá o uměleckou formu. Módnímu designu se věnuje od počátku 70. let. Již od 80. let navrhovala své kolekce pod značkou LR. V roce 1999 založila Studio LR, které poskytuje módní konzultace a věnuje se výrobě zakázkových oděvů. Mezi lety 2005 až 2010 založila Studio LR galerie, která byla zaměřena na objevování a prezentace začínajících designérů. Byla mnohokrát nominována na řadu prestižních ocenění. V roce 2015 a 2022 se stala vítězkou ceny Fashion Designer roku v soutěži Czech Grand Design, za kolekci Oděvní Partitury v roce 2015 získala i cenu Grand Designer roku, jež je jedním z nejrenomovanějších ocenění v oblasti designu v České republice. V roce 2022 vstoupila prof. Liběna Rochová do Síně slávy Czech Grand Design.

Její odborné znalosti a schopnosti ji přivedly k tvorbě kostýmů pro divadlo a film, uměleckých oděvních předmětů, večerních šatů pro umělce, šatů pro zákazníky a jedinečných prêt-à-porter kolekcí. Každý rok prezentuje svou tvorbu na samostatných přehlídkách, včetně limitovaných sezónních kolekcí dvakrát ročně. Navrhuje také skleněné šperky a objekty, papírové oděvy a obrazy a módní umělecké předměty. Svou práci úspěšně představila s mnoha prezentacemi, přehlídkami a výstavami v Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New York, Los Angeles, Bombaj, Dillí. 

Mezi lety 2008 až 2023 vedla Liběna Rochová Ateliér designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Díky výborným pedagogickým a odborným dovednostem dosáhli studenti a absolventi mnoha ocenění a získali prestižní pracovní pozice v oboru a prezentovali svou tvorbu několikrát v New Yorku, Londýně, Vídni a pravidelně na prestižním GFWBU v Tokyu. V roce 2011 získala habilitaci a v roce 2017 se stala profesorkou.

V roce 2022 vstoupila prof. Liběna Rochová do Síně slávy Czech Grand Design. 

MBPFW events


Zobrazit starší eventy
Vstupenky  Mercedes-Benz Prague Fashion Week