Info
NEJVĚTŠÍ
MBPFW je největší módní událost v České republice.
PODPORA LOKÁLNÍCH TALENTŮ
MBPFW představuje práce pečlivě vybraných designérských talentů z České republiky i Slovenska, kterým umožňuje premiérově prezentovat svou tvorbu nejen lokálnímu publiku.
trend-setter
MBPFW pracuje s osobitou estetikou inspirovanou módními přehlídkami v Paříži a Miláně. Záměrem choreografií je propojení různých uměleckých disciplín.
MEZINÁRODNÍ PLATFORMA
MBPFW je jediná módní událost v České republice, která má mezinárodní přesah (je součástí mezinárodní sítě fashion weeků konajících se pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako fashion weeky v New Yorku, Sydney, Moskvě či v Mexico City).
SPOLEČENSKÁ UDÁLOST
MBPFW přitahuje atraktivní publikum ze světa módy, designu, umění a businessu.
VÝZNAMNÍ HOSTÉ
Každý rok MBPFW hostí významné hosty nejen z České republiky, ale také ze zahraničí například redaktory z mezinárodních médií jako jako jsou Vogue Italia, W Magazine nebo Nowfashion.com.
EXKLUZIVNÍ DOPROVODNÉ PROGRAMY
MBPFW není jen o módních přehlídkách. V rámci týdne se koná také velký počet doprovodných programů, díky kterým Praha ožívá designem a módou.
Historie

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (#MBPFW,  dříve Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend) prošel od svého vzniku v roce 2010 přirozeným vývojem. Zpod širého nebe na „nejdelším mole ve střední Evropě“ v Pařížské ulici přes bílý „fashion stan“ dospěla ke konceptu aktuálního „fashion temple“ v atraktivních historických budovách, které nabízí návrhářům skvělé prostředí pro atraktivní prezentaci. Od roku 2013, kdy se stala titulárním partnerem akce automobilka Mercedes-Benz, je Prague Fashion Week součástí celosvětové rodiny prestižních týdnů módy, které Mercedes-Benz po celém světě zastřešuje.

Blue paper
Mercedes-Benz Prague Fashion Week doprovází od konce roku 2013 přidružený magazín Blue Paper. Dvojjazyčné lifestylové noviny vychází dvakrát ročně nezávisle na obsahu MBPFW. Staví na unikátních osobnostech, fotografii a výrazné grafické formě.
Aktuální číslo (no. 18)
bp18.jpg