Vybrat návrháře 
Dominika Kozáková
Dominika Kozáková
Kontakt:

kozakova.domi@gmail.com

+421 944 244 834


 


Sociální sítě:

Popis:

Dominika Kozáková je mladou módní návrhářkou z České republiky, šéfkou a tvůrkyní módního domu Dominika Kozáková. 

Její práce je formou vyjádření jejích snů, konfliktů a přesvědčení.

Každý kousek je vyrobený zcela ručně a má svůj jedinečný příběh. 

V roce 2018 Dominika představila svojí modní značku s kolekcí “FREAK SHOW“ na Mercedes-Benz Prague Fashion Week v rámci VAN GRAAF Junior talent.

Hlavní inspirací pro její kolekci byl moderní cirkus. Později byla kolekce představena v Nizozemsku na festivalu FASHIONCLASH 2018, který je jedním z nejprogresivnějších platforem pro mladé návrháře a umělce. Od té doby se její jméno stalo synonymem pro rebelský genderless design. Její kolekce provokují společnost, s účelem zbavit se genderových norem a tradičně přijímaných formalit a její přehlídky jsou definicí oslavy života a jeho rozmanitosti. 

V roce 2021 Dominika vytvořila kostýmy a pracovala na stylingu pro film “Somebody“, který režíroval americký filmový režisér Jordan Blady. Tento krátký módní film měl premiéru v magazínu i-D a zvítězil v kategorii kostýmů a stylingu na berlínském festivalu komerčních filmů.

Dominika vytvářela kostýmy také pro choreografický film “Just Dance”, který měl svoji premiéru na platformě NOWNESS. 

Slavné časopisy jako Vogue Italia, i-D, Fucking Young, Kaltblut a Blog Dianny Pernet ASVOF psali o její práci a přínosu do světa módy a její modní kousky se dají najít na celosvětově známých online obchodech jako jsou Zalando.


Tento podzim Dominika představí novou kolekci při jejíž tvorbě využila pouze udržitelné materiály z recyklovaného plastu, balvny a deadstock látky. Kolekce obsahuje ručně pletené šaty a čepičky které si už stihli oblíbit celebrity jako jsou Sita Abellan, Rosalía a Shy Girl. V nové kolekci nebudou chybět ani kousky s autorskými potisky, které jsou dělány podle maleb Dominiky. 

MBPFW events


Zobrazit starší eventy
Vstupenky  Mercedes-Benz Prague Fashion Week