Vybrat návrháře 
AFKA
AFKA
Kontakt:

Vendula Niklová - 728234105

Jan Vávra - 720078047

team@afka.life  


WWW:

web


Sociální sítě:

Popis:

Vendula Niklová, mladá návrhářka, absolventka ateliéru Modní tvorby na Pražské UMPRUM. Za studií absolvovala stáže například u Iris Van Herpen v Amsterdamu nebo studijní stáž v Miláně. Byla také posilou týmu Jakuba Polanky. Dlouhodobě je součástí studia české návrhářky Hany Zárubové. 

Nyní Vendula vystupuje pod značkou AFKA.

 

Začalo to vlastně zbytky. Pocházím z krejčovské rodiny a na dílně se nám vždycky povalovaly látky, které jsem ráda různě skládala dohromady. Zatímco moji spolužáci ve škole obcházeli obchody s novými materiály, já jsem si říkala: Proč utrácet za nové, když můžu dát druhou šanci starším tak, že je redesignuju nebo upcykluju? A proč se spokojit s jediným finálním vzhledem, když můžu přizvat kreativitu nositele?

Divné kombinace jsem ale vždycky dokázala skloubit tak, že nakonec vypadaly dobře. Přechody mezi různými texturami a barvami prostě fungovaly. Velká poutka za krkem, vázání, stahování… všechno kvalitně ručně zpracované z udržitelných materiálů.

Časem se z toho stal můj rukopis.

Afka mluví jazykem městského nomáda, který chce mít v každé situaci svůj styl ve vlastních rukou. Je to morfující módní revoluce s důrazem na pohodlí a variabilitu. Každý kousek z kolekce Afka lokálně šijí zkušené ruce, a to buď z deadstockových, vysoce kvalitních starších materiálů, nebo z nových látek s přísně certifikovanou sociální i ekologickou udržitelností. Látky jsou důmyslně párované tak, aby v kombinaci s kreativitou nositele vytvořily jedinečný vzhled.

Uprav si Afku podle toho, jak se zrovna cítíš, a oblékni se pro změnu s lehkostí.

MBPFW events


Zobrazit starší eventy