MARTINA SPETLOVA
Popis:

V Praze vystudovala chemii, v Londýně jednu z nejprestižnějších návrhářských škol na světě Central Saint Martins. Rok po jejím absolvování a zároveň prezentaci své závěrečné kolekce na London Fashion Weeku založila Martina Špetlová, jedna z nejúspěšnějších českých návrhářek, vlastní stejnojmennou značku. V současné době autorka žije i tvoří v Londýně, kde také vedle Milána nebo Hong Kongu seženete její modely. Zároveň však pravidelně dojíždí do Polska, kde učí návrhářství na katedře módy na Academy of Arts ve Varšavě. Od začátku roku 2015 najdete Martinu ve všech třech legendárních obchodech Dover Street Market v Londýně, Tokiu a New Yorku.

 

Špetlová vytváří odvážné ručně tkané kožené bundy, kabáty a interiér designové kousky vysoce rozpoznatelné podle jejich jasných barevných  vzorů a nečekané juxtapozice. Její vzdělání v chemii ovlivňuje její jedinečný experimentální přístup, který neklidně zpochybňuje materiály, prvky a očekávání.

Kromě estetiky designu je Špetlová hluboce oddána udržitelnost a  etickému přstupu ve své práci. Úzce spolupracuje s komunitou řemeslnic, aby podpořila nová spojení a rozhovory o důležitosti moderního řemesla a sociální odpovědnost.

Pevně věří v sílu transparentnosti, využívá Blockchain technologii a  poskytuje svym zákazníkům podrobný digitální příběh pro každý ze svých  kousků. Se skenovatelným čipem, který odhaluje materiály, zdroje a  procesy za jejími výtvory, zve Špetlová své publikum o zapojeni se do její  práce vice smysluplnějším způsobem.

MBPFW events


Zobrazit starší eventy