Vybrat návrháře 
Jana Mikešová - MIK
Jana Mikešová - MIK
Kontakt::

www::

Sociální sítě:

Popis:

Jana Mikešová, mladá návrhářka prezentující se pod značkou Jana Mikešová – MIK, se narodila v lednu roku 1992 v Praze. V roce 2011 ukončila studium na Střední umělecké škole textilních řemesel a v současné době studuje druhý ročník UMPRUM v Praze v ateliéru Módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice. V roce 2013 vystavovala své výtvory v Českém centru v Paříži a zúčastnila se finále soutěže Start-up na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Tentýž rok prezentovala své modely na akci Designblok FW. V letošním roce má za sebou úspěšnou výstavu na IFS v rámci London Fashion Weeku.

Značka Jana Mikešová – MIK, pod kterou Jana tvoří od podzimu roku 2013, je zaměřena převážně na pleteniny, zejména oděvy a módní doplňky. V dubnu tohoto roku Jana otevřela Atelier MIK, který současně funguje i jako showroom.

Inspiraci nachází jak ve svém nitru, tak ve světě kolem. Její první kolekce, při jejímž vytváření se s pleteninami a vlnou setkala poprvé, je inspirována právě materiálem. Janina vize, která představuje jemnou, křehkou ženu oděnou ve vlně jako v měkkém, hebkém brnění, jež ji chrání před okolním světem, se v této kolekci stala skutečností. Zatím poslední, jarní kolekce je inspirována lidovým krojem, pocházejícím z oblasti Těšínska. Tyto lidové kořeny se v nové kolekci snoubí s tradičním materiálem použitým netradičním způsobem. 

MBPFW events


Zobrazit starší eventy
janamik.jpg janamik (2).jpg
LOST&BORN KAMPAŇ
MACRAMÉ 2014 KAMPAŇ